#1 2012-05-13 21:28:47

rudi57

Gość

Najstarsza żyjąca trójka

Biorąc pod uwagę 3 osoby:
Stan na 13.05.2012
1. Besse Cooper 115 years, 261 days
2. Dina Manfredini 115 years, 39 days
3. Jiroemon Kimura 115 years, 24 days

to jaka jest szansa na to że Jiroemon Kimura zostanie najstarszym żyjącym człowiekiem?
PS. Bardzo mi szkoda Jiroemona Kimury, to jedyny mężczyzna z którego będę miał satysfakcję (z racji roku urodzenia 1897), a następny to jak na złość 1900

#2 2012-05-13 21:32:53

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Najstarsza żyjąca trójka

Besse niestety może wkrótce umrzeć, a Dina wydaje się być taką, która szybko tytułu NONŚ nie odda. Chciałbym żeby Jiroemon trzymał ten tytuł, bo od 5 lat nie było takiego przypadku.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#3 2012-05-13 21:39:12

rudi57

Gość

Re: Najstarsza żyjąca trójka

Jakie ma szanse Twoim zdaniem Gedackcie Jiroemon Kimura na to że zostanie najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie?

#4 2012-05-13 21:49:26

 Ok1997

Zbanowany

Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 690
Wiek: 16

Re: Najstarsza żyjąca trójka

Moim zdaniem Besse dotrze do Bolden, potem umrze i będzie Dina, która pożyje do maja 2013 i po niej przez miesiąc-dwa będzie Jiroemon.

Offline

#5 2012-05-13 22:12:51

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Najstarsza żyjąca trójka

Według mnie Besse może umrzeć na przełomie maja i czerwca tego roku w wieku ok. 115 lat i 270-290 dni. Jeśli uda jej się przekroczyć tę barierę to sądzę pożyje ok. 116 lat i 53 dni. Po niej tytuł przejmie Dina. Ona pożyje tak do ok. września 2013-stycznia 2014. Bardzo bym chciał, żeby Jiroemon przejął tytuł po niej jednakże mam obawy czy uda mu się dożyć tego czasu.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#6 2012-05-14 15:11:25

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Najstarsza żyjąca trójka

Zgadzam się z Michałem. Jeśli Dina umrze w maju za rok to osiągnie młodszy wiek niż Besse docierając do Elizabeth Bolden, a Dina nie wydaje się być słabszą. Znów powtarza się sytuacja z zeszłego roku. Coraz bliżej urodzin Besse i dzień w dzień myślę czy przypadkiem nie umrze na tydzień lub dwa bądź tez kilka dni przed urodzinami, bo nie wiem co bym zrobił gdyby zmarnowała się okazja na kolejna 118-latkę Co do Jiroemona to sprawiedliwie przypadli mu konkurenci. Są tak silni jak on i nie wiem czy starczy mu sił na pokonanie Besse, Diny i jeszcze pożycie przynajmniej kilka miesięcy, ale jeśliby słabł stopniowo jak Józef Kowalski, który tak trzymał się jak obecnie Jiroemon przy ok. 109. urodzinach to Jiroemon mógłby dobić do 117-118 lat chociaż wydaje się to mało prawdopodobne a zwłaszcza dla mężczyzny.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#7 2012-05-14 15:21:18

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Najstarsza żyjąca trójka

Besse Jiroemon przeżyje na pewno. Gorzej z Diną Manfredini. Ona wydaje się równie silna jak on.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#8 2012-05-14 17:18:02

 Ok1997

Zbanowany

Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 690
Wiek: 16

Re: Najstarsza żyjąca trójka

Przeceniacie Dinę, ona siedzi i nic nie mówi. Zobaczycie, że jeszcze Jiroemon ją przeżyje.

Offline

#9 2012-05-14 18:00:14

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Najstarsza żyjąca trójka

O matko, taka po prostu jest. To i niczym nie świadczy.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#10 2012-05-15 01:23:26

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Najstarsza żyjąca trójka

Co do jednego na pewno się z wami zgodzę najprawdopodobniej z tej trójki najszybciej pożegnamy Besse, byłbym bardzo zaskoczony gdyby stało się inaczej. Zostanie wtedy dwójka Jiroemon i Dina, którzy będą żyli i żyli a ponieważ uważam że kolejna trójka najstarszych Misawo, Kame i Marie jest słabsza dużo od najstarszej trójki to umrą oni wcześniej niż Dina i Jiroemon. W tej chwili Jiroemona i Dinę od kolejnych miejsc już dzieli prawie rok, a po śmierci po kolei Kame, Marie i Misawo stworzy się przepaść między tą dwójką a następnymi w kolejności (da tutaj o sobie znać słaby rok 1898) Na korzyść Diny przemawia bycie kobietą, na korzyść Jiroemona to że zimy w jego miejscu zamieszkania są łagodniejsze niż w bardzo zimnym jak na warunki USA stanie Iowa gdzie mieszka Dina. Uważam jednak że oboje są na tyle mocni że mają szansę przetrwać zimę, co więcej uważam że umrą w podobnym wieku i nawet jeżeli Dina umrze pierwsza, Jiroemon będzie tak stary że WOP będzie bardzo krótko. Po śmierci tej dwójki nastąpi krótki dołek, WOP zostanie ktoś z 1898 (zakładam że chociaż jedna osoba z 5 przeżyje Dinę i Jiroemona)ale będzie nim krótko i nie dożyje znaczącego wieku. Następnie wkroczy szeroką ławą silniejszy rocznik 1899 i WOP już na dłuzej zostanie Maria Redaelli-Granoli, tak po krótce wyglądają moje przewidywania na najbliższy czas ale wiadomo wystarczy że nagle zostanie zweryfikowany ktoś inny jak w ubiegłym roku Maria Gomes Valentim, ktoś okaże się mocniejszy lub słabszy niż się wydawało albo też ktoś ulegnie upadkowi i wszystko przewróci sie do góry nogami. Jak na razie tylko jednej osobie (Gertrude Baines) udało mi się rok przed jej śmiercią prawie co do dnia przewidzieć ile będzie żyła, do dzisiaj jestem w szoku że pomyliłem się tylko o 2 dni, ale ilu już superstulatków przeceniłem i nie doceniłem. Ale podobnie jak wy bardzo chciałbym żeby Jiroemon stał sie kiedyś WOP nawet na krótko, byle nie kosztem przedwczesnej śmierci Besse i Diny.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Sanok