#1 2012-06-28 11:22:08

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Misawo Okawa i Kame Nakamura

Był już chyba podobny temat - kto umrze pierwszy, Misawo czy Kame, ale nie mogłem go znaleźć.

Otóż ostatnimi czasy coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to Kame Nakamura jest z tej pary silniejsza. Skoro od wykonania tamtego zdjęcia, na którym wyglądała strasznie, jak chłop minął już rok, 3 miesiące i 20 dni to znaczy, że w Kame wcale nie jest taka słaba i drzemie bardzo duży potencjał. Możecie mówić, że zwariowałem, ale moim zdaniem ma ona spore szanse na przeżycie Misawo Okawy i dożycie 115 lat, mimo, że to Misawo zdaje się wyglądać lepiej. Jednak wydaję mi się, że Misawo jest bardziej krucha, drobna, patrząc na jej zdjęcie ze 113. urodzin można stwierdzić, że jest silnym typem 2, czyli umrze w wieku ok. 114 lat i 150-300 dni. A od tamtego jej zdjęcia minął już rok, 3 miesiące i 23 dni, więc jej stan mógł się już zmienić i to na gorsze, bo Misawo to wg mnie taka superstulatka, której kondycja/stan zdrowia spada gwałtownie (jak Walter Breuning). Kame mimo, że pozornie nie wygląda za dobrze to jej stan wydaje się bardziej stabilny, ma więcej masy, a na zdjęciu ze 114. urodzin nie wyglądała jakoś bardzo źle, przeciwnie, trzyma się bardzo dobrze. Daję jej od 114 lat i 250 dni do 115 lat i 80 dni max.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#2 2012-06-28 11:45:18

rudi57

Gość

Re: Misawo Okawa i Kame Nakamura

Mnie się wydaje tak:
Kame Nakamura umrze w wieku 114 lat i 190 dni między Yukichi Chuganji, a Tase Matsunaga, lecz Misawo Okawa umrze, w wieku 114 lat i 215 dni między Anną Elizą Williams, a Myrtle Dorsey.

#3 2012-06-28 12:40:20

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Misawo Okawa i Kame Nakamura

To zwariowaliśmy we dwóch, bo ja uważam tak samo, że kame może dojść do wieku Chiyono Hasegawy.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#4 2012-06-28 16:54:08

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Misawo Okawa i Kame Nakamura

Ja już naprawdę nie wiem co o tej Kamie mam sądzić, kiedyś wszyscy zgodnie twierdziliśmy że to Misawo jest z tej dwójki 114-letnich Japonek silniejsza, teraz coraz częściej do głosu dochodzą odmienne opnie. Ja mogę sie zgodzić z Michelangelo że Misawo reprezentuje ten kruchy i drobny typ ss który szybko się starzeje i raczej nie zwojuje dużo, wątpliwe też by żyła do wieku Chiyono Hasegawy ale czy Kame jest tak silna by pokonać nawet taką słabą i kruchą Misawo, wydaje mi się że ma na to 30-40% szans

Offline

#5 2012-07-17 18:57:19

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Misawo Okawa i Kame Nakamura

Chętnie bym zobaczył jak trzyma się obecnie Misawo.  Przed chwilą przeszedł mi przez głowę pomysł, że Kame Nakamura pobije rekord długowieczności w Japonii, bo tyle już przeżyła i mimo złego wyglądu wcale nie jest gorsza od Tane Ikai.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#6 2012-07-17 19:04:22

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Misawo Okawa i Kame Nakamura

To by nie było dla mnie wielkim zaskoczeniem .


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#7 2012-09-13 15:59:51

rudi57

Gość

Re: Misawo Okawa i Kame Nakamura

A jednak Kame Nakamura już nie żyje, a Misawo Okawa daje z siebie wszystko!!!

#8 2012-09-13 16:02:46

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Misawo Okawa i Kame Nakamura

Może dożyje coś około Chiyono Hasegawy. bo jak tamta od Venere, ta jest starsza od Kame o trzy dni.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Peace and love