#16 2012-06-02 16:28:55

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Gedackt napisał:

Tak, ale pokaż mi Józefa na liście GRG. Ja wierzę w jego wiek, ale to za mało. Tak samo wówczas można byłoby uznać na najstarszego João da Rosę.

U mnie Józef Kowalski jest zweryfikowany. Jestem w stu procentach pewien jego wieku, a co wiesz o takim João da Rosie. Jest chociaż jakieś jego zdjęcie?

Gedackt napisał:

Jiroemon mało zrobił?

- osiągnął 115 lat
- jest trzecim w historii mężczyzną
- 27 w historii człowiekiem
- nosi tytuł NMNŚ od ponad roku
- ostatni zweryfikowany żyjący mężczyzna z lat 1800 i to nie 1898 nie 1899, ale 1897 rok
- nosi tytuł najstarszej osoby w Azji

I będzie jeszcze parę innych osiągnięć. Oprócz niego zagrożeniem dla Mortensena jest James McCoubrey i Arturo Licata.

Dla mnie to mało, podkreślam mało. Od kogoś takiego jak on oczekuję pobicia rekordu długowieczności mężczyzn i dożycia 116 lat. James McCoubrey i Arturo Licata mają jeszcze daleko do Mortensena, a i tak nie wiadomo czy nas nie zawiodą. A Jiroemon ma już tak blisko...

Gedackt napisał:

Besse musi wycisnąć z siebie ile da, bo potzrebujemy kilku osób (w tym i Jiroemona) , którzy rozdzielą Hongo , Bolden ,Ikai itp. Pierwsza trójka ma szanse, ale u reszty jest załamanie.

Jiroemon też musi wycisnąć tyle ile się da. Jestem przekonany, że stać go na dożycie co najmniej 116 lat.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#17 2012-06-02 18:03:58

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Rudi napisał

Dina Manfredini: 115. urodziny ma już za sobą, także moim zdaniem ona już swoje zrobiła, więc jej śmierć by mnie już w ogóle nie zmartwiła (przynajmniej Jiroemon byłby najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie)

Absolutnie się z tym nie zgadzam i powtarzam nie traktujmy Diny jako rywalki dla Jiroemona bo tytuł dla Jiroemona naprawdę nie jest wart wcześniejszej śmierci Diny i przede wszystkim takie zdanie mógłbym napisać o kimś słabym jak Chiyono Hasegawa ona naprawdę docierając do 115 urodzin zrobiła to co mogła natomiast Dina to zupełnie inny typ superstulatki niż Chiyono i tak naprawdę uważam że ma wiele do zrobienia, chciałbym aby przynajmniej zrobiła przemeblowanie na liście między Kamato Hongo a Marią Capovillą.
Poza tym jestem przekonany że Jiroemon może dożyć 116 lat a nawet więcej.

Offline

#18 2012-06-02 19:19:51

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Jest nawet film z Rosą.
http://www.youtube.com/watch?v=8E0YmihJx5A

Nie sprzeczajmy się już ta całą trójkę, bo można tak bez końca.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#19 2012-06-02 20:09:52

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Wierzę w jego wiek. Wiadomo czy jeszcze żyje?


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#20 2012-06-02 20:16:29

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Ja nie wiem. Ostatnie informacja o nim jest z ostatnich urodzin. Poczekajmy do 24 czerwca wtedy razem ze mną świętuje urodziny.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#21 2012-06-03 09:23:27

rudi57

Gość

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

karakurt napisał:

Rudi napisał

Dina Manfredini: 115. urodziny ma już za sobą, także moim zdaniem ona już swoje zrobiła, więc jej śmierć by mnie już w ogóle nie zmartwiła (przynajmniej Jiroemon byłby najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie)

Absolutnie się z tym nie zgadzam i powtarzam nie traktujmy Diny jako rywalki dla Jiroemona bo tytuł dla Jiroemona naprawdę nie jest wart wcześniejszej śmierci Diny i przede wszystkim takie zdanie mógłbym napisać o kimś słabym jak Chiyono Hasegawa ona naprawdę docierając do 115 urodzin zrobiła to co mogła natomiast Dina to zupełnie inny typ superstulatki niż Chiyono i tak naprawdę uważam że ma wiele do zrobienia, chciałbym aby przynajmniej zrobiła przemeblowanie na liście między Kamato Hongo a Marią Capovillą.
Poza tym jestem przekonany że Jiroemon może dożyć 116 lat a nawet więcej.

Moje zdanie jest takie:
Jeśli Jiroemon Kimura dożyje 116. urodzin to Dina Manfredini ma 50% szans że wtedy będzie jeszcze żyć, ale jeśli Jiroemon Kimura (bardzo bym tego chciał) przekroczy wiek Tane Ikai (będzie miał min. 116 lat i 176 dni) to wtedy na 95% Dina Manfredini już nie będzie żyć (bo by musiała mieć 116 lat i 191 dni, co jest mało prawdopodobne żeby tyle dożyła)
Zgadzacie się ze mną?

#22 2012-06-03 10:04:51

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Przecież ona jest tylko 15 dni starsza od Jiroemona i nie wygląda na słabszą od niego. Moim zdaniem, oboje dożyją 116. urodzin. To 95% wynosi prawdopodobieństwo, ze gdy Dina będzie przy Tane Ikai to Jiroemon będzie już martwy.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#23 2012-06-03 10:19:47

 Ok1997

Zbanowany

Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 690
Wiek: 16

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Wygląda na średnio mocną, ona umrze przyszłą zimą między Tane Ikai a Marią Capovillą.  A Jiroemon powinien przeżyć zimy i dożyć 117.

Offline

#24 2012-06-03 10:29:18

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Śrdenio mocni to byli np. Eunice Sanborn, Grace Clawson, Walter Breuning, Leila Denmark, Irene Frank. 115 to już nie mało. Tylko ok. 30 osób dożyło tego wieku. Dina jest bardzo mocna. Watpię czy uda mu się aż dożyć 117. Jest mężczyzną i jeszcze dwa lata drogi.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#25 2012-06-03 10:32:53

rudi57

Gość

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Gedackt napisał:

Przecież ona jest tylko 15 dni starsza od Jiroemona i nie wygląda na słabszą od niego. Moim zdaniem, oboje dożyją 116. urodzin. To 95% wynosi prawdopodobieństwo, ze gdy Dina będzie przy Tane Ikai to Jiroemon będzie już martwy.

W takim razie oceń te 2 rzeczy:
1. Na ile % Jiroemon Kimura przekroczy wiek Tane Ikai?
2. Na ile % Dina Manfredini przekroczy wiek Tane Ikai?

#26 2012-06-03 11:53:06

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Cóż, wydaje się, ze jeśli osoba po dwóch wylewach dożyła 116,5 lat to Jiroemon powinien dożyć 125, ale tak dobrze nie ma. Jego szanse na przekroczenie wieku Tane Ikai wg mnie wynoszą 40-50 %, a Diny ok. 60-70%


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#27 2012-06-03 12:20:11

 Ok1997

Zbanowany

Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 690
Wiek: 16

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Moim zdaniem, szanse Jiroemona wynoszą ok. 60%, a szanse Diny 50%.

Offline

#28 2012-06-03 21:47:39

ROMAN

Gość

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Według mnie pan Kimura jest w chwili obecnej zdecydowanie  najważniejszym superstulatkiem na świecie (gdyby nagle zmarł to zobaczmy jaka wielka strata w swiecie superstulatków- czy jestescie na przykład  przyzwyczajeni do tego że najstarszy meżczyzna jest w 3 dziesątce? nie jest to smutne ? pamiętam że bylem w szoku jak zmarł del Toro i Tanabe został najst mężczyzną będąc 36 na liście!!! przez pewien czas nie mogłem na to patrzeć!)  żadna Besse Cooper czy Dina Manfredini nie może się równac z z p. Jiroemonem  (115 letnich kobiet bylo dużo i na pewno będą sie pojawiać kolejne i gdy umrze którakolwiek z nich to niewiele to zmienia), dziwi mnie że  niektórzy że tak powiem " wolą" Besse Cooper czy Dinę Manfredini od pana Kimury i bardziej drza na mysl o smierci jednej czy drugiej.
Przed panem Kimurą historyczne zadanie i wszyscy powinniśmy trzymać kciuki zeby mu sie udało(chyba ze ktoś jest feministą i chce zeby to  kobiety żadziły jeszcze mocniej w swiecie superstulatkow).

Statystyki są takie że 7 osób na 24 które ukończyły 115 lat (i już nie żyją)  osiągnęły co najmniej 116 lat więc szansa że ktoś kto ma 115 lat i 0 dni  osiągnie 116 lat  jest  mała i wynosi ok 7/24 czyli ok 30%.
Oczywiscie nie dotyczy to nikogo z naszych 115 latkow bo wszyscy maja wiecej niz 115 lat i 0 dni.
Szansa pana Kimury i pani Manfredini myślę że jest podobna(wg mnie nie ma znaczenia że Kimura jest mężczyzną, w tak ekstremalnym wieku mysle ze plec nie odgrywa roli) i wynosi troszkę ponad 30%.

#29 2012-06-03 22:05:15

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

ROMAN napisał:

Według mnie pan Kimura jest w chwili obecnej zdecydowanie  najważniejszym superstulatkiem na świecie (gdyby nagle zmarł to zobaczmy jaka wielka strata w swiecie superstulatków- czy jestescie na przykład  przyzwyczajeni do tego że najstarszy meżczyzna jest w 3 dziesątce? nie jest to smutne ? pamiętam że bylem w szoku jak zmarł del Toro i Tanabe został najst mężczyzną będąc 36 na liście!!! przez pewien czas nie mogłem na to patrzeć!)  żadna Besse Cooper czy Dina Manfredini nie może się równac z z p. Jiroemonem  (115 letnich kobiet bylo dużo i na pewno będą sie pojawiać kolejne i gdy umrze którakolwiek z nich to niewiele to zmienia), dziwi mnie że  niektórzy że tak powiem " wolą" Besse Cooper czy Dinę Manfredini od pana Kimury i bardziej drza na mysl o smierci jednej czy drugiej.
Przed panem Kimurą historyczne zadanie i wszyscy powinniśmy trzymać kciuki zeby mu sie udało(chyba ze ktoś jest feministą i chce zeby to  kobiety żadziły jeszcze mocniej w swiecie superstulatkow).

No i tu się bezapelacyjnie zgadzamy. 115-latek takich jak Besse było i będzie jeszcze pewno mnóstwo. A taki Jiroemon zdarza się raz na parę, jeśli nie paręnaście lat. I to on jest naszym najcenniejszym żyjącym superstulatkiem. Gdyby jego teraz zabrakło poczułbym niesłychaną pustkę i rozgoryczenie.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#30 2012-06-03 23:33:11

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Czy Jiroemon Kimura dożyje 116 lat?

Absolutnie zgadzam się z Romanem Jiroemon jest w tej chwili chyba najważniejszym superstulatkiem z punktu widzenia bicia rekordów. Szybko się pewnie tak silny męski superstulatek nie trafi jak on i nawet jeżeli pan McCoubrey miałby podobny potencjał co pan Kimura to będziemy musieli długo, długo czekać aż będzie miał 115 lat i otworzy się przed nim szansa na bicie rekordów. Ale w przypadku śmierci Diny i Besse mamy kilka bardzo silnych obecnie 113 latek jak Maria Redaelli Granoli, Jeralean Talley czy Mamie Rearden i prędzej czy później któraś z nich, a jak nie one to inna kobieta osiągnie 115 lat. Co innego w przeszłości kiedy zmarła np. taka ponad 119 letnia Sarah Knauss i najstarszą osobą została zaledwie 114 letnia Eva Morris to musiało być dopiero ciężkie przeżycie dla fanów superstulatków ale obecnie nie jest na szczęście tak źle, przede wszystkim nie ma takiej różnicy w między najstarszą a resztą jeżeli chodzi o kobiety. Warty podkreślenia jest też fakt że mężczyzna w wieku 115 lat to odpowiednik gdzieś myślę 117-118 letniej kobiety tak mówią przynajmniej niektóre osoby dobrze znające tematykę długowieczności może to wynika z tego że estrogen żeński odpowiednik testosteronu jest zdrowszy dla człowieka, nie wiem ale na pewno obecny wiek Jiroemona to już spore osiągnięcie. Mimo wszystko byłbym i tak zły gdyby Besse a tymbardziej Dina nie dożyły 116 lat bo już naprawdę długo czekam na jakąś 116 latkę nie mówiac już o 117 czy 118 latce. Ja oceniam szansę Diny na dożycie wieku Tane Ikai na 50% natomiast szansę Jiroemona oceniam na jakieś 30-40%, może ma rację Roman pisząc że w tym wieku nie ma już za bardzo różnicy czy kobieta czy mężczyzna mi się jednak wydaje że mężczyźni jednak częściej umierają nagle będąc prawie do końca swoich dni w dobrym kształcie, mając przed oczyma kilka takich przypadków z przeszłości, dlatego też szansę Jiroemona oceniam na minimalnie mniejsze niż szanse Diny

Ostatnio edytowany przez karakurt (2012-06-03 23:36:51)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Vineyard Cottage Vesna Lake View - Happy Rentals