#1 2014-03-21 20:01:46

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Napisał, ze właśnie ktoś zmarł z najstarszej dziesiątki. Niestety jak on coś napisze to zawsze przychodzi smutna wiadomość. Osoba ma mieć 113+ lat. Zastanawiam się kto to może być. Być może to jest osoba która jeszcze ma 113 lat.

1. Misao Okawa - raczej nie, bo on nie ma takiego kontaktu z Japonią, po drugie Misao ostatnio miała się dobrze, a jeśli już to byśmy byli zawiadomieni przez rząd Japoński.

2. Jeralean Talley - to może być ona, chociaż nie wierzę to , też zapewne byłoby głośno gdyby coś jej się stało.


3. Susannah Jones - prawdopodobne , bo z tego co słyszałem jest trochę chorowita , ale mam nadzieję że to nie ona.

4. Bernice Madigan - to samo co Jeralean, nie wydaje się mieć źle, chociaż to nie wykluczone.


5. Emma Morano - też raczej nie bo to nie Robert raczej by coś wiedział tylko np Ale.

6. Anna Henderson - oDpada, bo ostatnio ją widzieliśmy  .


7. Antonia Rivera - może to ona bo dawno nic o niej nie słyszeliśmy.


8. Ethel Lang - na pierwszy rzut oka to najprawdopodobniej ona , znając jej stan.

9. Nabi Tajima - też nie bo jest z Japonii.


10. Blanche Cobb - druga moja myśl po Ethel . Od 112. urodzin nic o niej nie wiemy .


Uważam, ze straciliśmy albo Ethel albo Blanche , bo to jest raczej ktoś z USA.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

#2 2014-03-21 20:10:54

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4726
Wiek: 24

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Jestem tego samego zdania.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

 

#3 2014-03-21 20:20:32

 Przeme

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-07-08
Posty: 1288

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

60- Jones, Lang-40% moje podejrzenia. Basse gdzie on o tym napisał?

Ostatnio edytowany przez Przeme (2014-03-21 20:21:51)

Offline

 

#4 2014-03-21 20:24:25

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Na The 110 club, w części dostępnej dla członków The 110 club.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

#5 2014-03-22 09:51:56

 Rudi57

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-02-15
Posty: 1862

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Besse, gadaj kto to, bo już się boję!!!

Offline

 

#6 2014-03-22 11:05:00

 Waenzeslaus

Stulatek

47793472
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 3796

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Powinieneś dodać w części dostępnej dla zaufanych członków, Besse.
Nie wystarczy być zwykłym członkiem.

Poza tym on nie napisał, że ktoś właśnie zmarł z najstarszej dziesiątki, tylko że jest słabego zdrowia.
Prawda jest taka, że wielu 113latków jest słabego zdrowia.

Zejdź na ziemię Rudi ---> 113 to jest wręcz niewyobrażalnie wysoki poziom.
Skoro na świecie jest tylko 15 żyjących osób, które ten wiek osiągnęły.


Kontakt: superstulatek110@interia.pl

Offline

 

#7 2014-03-22 11:44:52

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Wg mnie napisał, ze nie żyje . 


Ostatnio też pisał, że "ktoś" w wieku 112+ jest słabego zdrowia i Esther Ecklund już nie żyła.


Po co on tak pisze? Zdajemy sobie sprawę, ze np Ethel Lang jest słabego zdrowia.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

#8 2014-03-22 11:47:24

Yachoo

Noworodek

Zarejestrowany: 2013-09-16
Posty: 16

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

tak ten wiek 113-115 i więcej to już ewenementy, wystarczy zobaczyć że w udokumentowanej historii 120 lat przektoczyła tylko jedna osoba ....

Offline

 

#9 2014-03-22 15:54:41

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Dla mnie ewenement to powyżej 116 lat, zwłaszcza dla kobiet.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

#10 2014-03-22 18:32:25

 Rudi57

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-02-15
Posty: 1862

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Wiesz, wolałbym, żeby do 27 kwietnia 2014 było wiadomo, kto żyje ze zweryfikowanych ss, a kto nie, ponieważ po prostu ja i tak zauważyłem, że ta długowieczność mnie już ostatnio "przerosła", mam oczywiście na myśli to, że wtedy, kiedy był kryzys w zainteresowaniu długowiecznością (okres pierwsze 4 miesiące po śmierci Jiroemona), to zaczęto badać olbrzymią ilość ss, przez co ten kryzys się pogłębił, bo nie dość, że miałem już na początku roku szkolnego dużo nauki i wakacje miałem bardzo udane przez co nie mogłem wchodzić na tą długowieczność, to jeszcze na dodatek doszło tak dużo ss, że każdy normalny fan długowieczności ucieszyłby się, ale ja czułem tak głębokie załamanie po śmierci Jiroemona, że żadna zadbana ss nie była mnie w stanie pocieszyć, bo to tak jak jest w przysłowiu "lepiej mieć jednego prawdziwego przyjaciela, niż 100 fałszywych", a to oznacza, że po śmierci Jiroemona zaczęto badać kilkadziesiąt ss i założę się, że te typy z GRG chciały fanów historycznych ss typu Besse, Dina, Jiroemon (w moim przypadku Jiroemon) chciały jakoś "wynagrodzić" utratę tylu wspaniałych ss, badając kilkadziesiąt ss ur. 1900-1904 kobiety i 1903-1904 mężczyźni tylko po to, żebym mógł powiedzieć, że świat się nie kończy na Jiroemonie i jest tylu innych wspaniałych ss, tylko że problem jest w tym, że założyłem tu konto na cześć historycznego Jiroemona, który był taki fajny, śmiał się przed kamerami, przytulał swoje praprawnuki i był dumny ze swojej sławy i żeby był jeszcze bardziej sławny, to tylko czekał, aż jakieś kamery go odwiedzą, żeby się pochwalić swoim nieprzeciętnym stanem zarówno psychicznym, jak i fizycznym, tylko że szkoda, że on akurat umarł akurat wtedy, kiedy miał szanse na osiągnięcie jeszcze lepszych poziomów, ale powiem to tak, że jak już Jiroemon był NŻC przez 3 dni, to nadeszła panika, że on nie pokona Mortensena, bo w końcu czas wtedy szedł bardzo wolno i się tak bardzo do niego przywiązałem, że bałem się, że zawali sprawę i dlatego też mogę to powiedzieć tak, że w okresie 17-19 grudnia 2012 byłem bardzo szczęśliwy z bycia NŻC przez Jiroemona, a od 20 grudnia 2012 już nadeszła we mnie taka panika, że on nagle umrze, więc cały czas się o niego potwornie obawiałem, że cały czas z niecierpliwością czekałem, aż Jiroemon go pokona i jak mu się to udało, to później, żeby pokonał Manfredini, przeżył Koto Okubo, pokonał Barnes, dożył 116. urodzin, na które z niecierpliwością czekałem i przez ostatnie 2 dni czekania byłem strasznie zaniepokojony o niego, a i gdy już on miał te 116 lat, to życzyłem wówczas Kowalskiemu źle i Misao, bo tak się panicznie bałem, że Jiroemon ich nie przeżyje i gdy on umarł, to się tak załamałem, że po prostu stwierdziłem, że gdyby Jiroemon pożył jeszcze ze 30 dni, to by przeżył Misao, a że Misao została już NŻC, to dało to jej energię do życia i dożyła tych 116. urodzin, więc tak prawdę mówiąc, to ja chcę, żeby Misao pokonała Jiroemona, ale to nie dlatego, że jestem jej fanatykiem, ale dlatego, żeby sprawdzić jak długo wytrzymam bez tego forum, ponieważ ja już chyba wiem, co się przyczyniło do obniżenia zainteresowania:

1. Nadmiar nauki w 3 gimnazjum i teraz w 1 klasie technikum.
2. Wywalenie mnie z forum przez Oskara, więc dopiero po 13 dniach wróciłem.
3. Badanie olbrzymiej ilości ss podczas największej traumy po śmierci Jiroemona, zamiast badać je zza jego życia.
4. Mała aktywność na forum w okresie, kiedy Jiroemon rządził.
5. Dowiadywanie się o śmierci niektórych ss w kilkumiesięcznym opóźnieniu.
6. Zbyt duża dominacja kobiet względem mężczyzn po śmierci Jiroemona, jak na dzisiejsze czasy.

Tak szczerze, to ja próbowałem polubić innych ss, niż Jiroemon, ale po prostu samo to, że on był z 97, tylko tyle, że o 100 lat wcześniej i że na dodatek mężczyzna, no i że został ostatnim mężczyzną z lat 1800 i jeszcze na dodatek skończył 116 lat będąc już NŻC, to spowodowało, że ja po prostu bardzo polubiłem Jiroemona i podświadomie życzyłem innym ss śmierci, a zwłaszcza tym 2. NŻC i 2. NŻM, mimo, że jestem przeciwnikiem życzenia śmierci komukolwiek, bo chciałem, żeby Jiroemon był wyjątkowy przez dużą lukę między nim, a następnym ss i dlatego też nie potrafię się cieszyć z przyszłych osiągnięć Misao, więc ja jestem zmuszony 27 kwietnia 2014 opuścić to forum, o ile Misao będzie wtedy jeszcze żyć, bo są 2 korzyści; albo Misao umrze przed dorównaniem Jiroemona i uświadomi, jaki Jiroemon jest wyjątkowy, albo przestanę się interesować czymś, co mnie jw. napisałem "przerosło"

Offline

 

#11 2014-03-22 20:30:50

 Waenzeslaus

Stulatek

47793472
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 3796

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Uspokój się Rudi.

Zrozum wreszcie, że superstulatkowie to są ludzie, którzy w większości są u kresu swojego długiego życia.
Niektórzy mają przed sobą kilka tygodni / dni..
Niewłaściwe jest traktowanie ich jak jakiś sportowców, kto kogo przeżyje. To niedojrzałe podejście.
Superstulatkowie są fenomenem naukowym i takie podejście jest najlepsze.
To forum ma na celu prowadzenie dyskusji ludzi zainteresowanych zjawiskiem długowieczności.
Proszę o większą tolerancję.
Nie godzi się pisać, że się komuś "źle życzyło".
Takie słowa nie powinny się tutaj pojawić.

Wielki szacunek należy się każdemu kto doszedł takich lat.
Weź pod uwagę że jest to forum PUBLICZNIE.
Każdy kto tu zagląda widzi co piszesz, więc z tego świadomością.

Daj już temu Kimurze spokój.
On jest i pozostanie legendą.

Koniec. Kropka.


Kontakt: superstulatek110@interia.pl

Offline

 

#12 2014-03-22 21:12:07

 Rudi57

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-02-15
Posty: 1862

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Jeśli ja coś złego napisałem, to bardzo przepraszam, ale każdy ma tak, że chce coś z siebie "wywalić", więc to właśnie zrobiłem, a co do superstulatków, to po prostu się dziwię, że nie ma nawet 112+ mężczyzny na świecie. Od 17 września 2007, jeszcze ani razu nie było, żeby NŻM miał mniej niż 112 lat, więc dlatego się wściekam na to wszystko. Ja cały czas czuję przekonanie, że średnia długość u ludzi się zwiększa z tym, że u mężczyzn gwałtownie się zwiększa, a u kobiet już bardzo powoli, więc moim zdaniem to jest bardzo przykre, że NŻM ma 111 lat 324 dni i doskonale rozumiem, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn, ale mam nadzieję, że zanim ja skończę 70 lat, to się zmieni to na korzyść mężczyzn, czyli że np. jeśli chodzi o Japonię, to teraz jest 78,67 dla mężczyzn i 85,56 dla kobiet, to w dniu moich 70. urodzin (zakładając, że ja tyle dożyję), to będzie np. 105,32 dla mężczyzn i 103,31 dla kobiet, bo po prostu mnie to strasznie dobija, że większa długość życia u kobiet, niż u mężczyzn, wciąż jest, a chciałbym kiedyś powiedzieć, że to już przeszłość i że kobiety rządziły przez kilka tysięcy lat i wreszcie nadszedł czas na to, by mężczyźni rządzili w długowieczności, więc mam nadzieję, że to się jeszcze zza mojego życia zmieni, bo to by było miłe dla nas, gdyby to mężczyźni w przyszłości rządzili, tym bardziej, że całe nasze forum to mężczyźni

Offline

 

#13 2014-03-22 21:34:05

 Waenzeslaus

Stulatek

47793472
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 3796

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

No daj im trochę czasu.
Są różne okresy, w których pojawiają się bardzo dlugowieczni mężczyźni, ale średnia długość życia naprawdę się wydłuża.

Co do faktu że wiek NŻM spadł do 111, to nie jest efekt obniżenia średniego osiąganego wieku przez mężczyzn.
To jest skutek czarnych dwóch miesięcy latem 2013.


Kontakt: superstulatek110@interia.pl

Offline

 

#14 2014-03-26 03:14:24

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Odnosząc sie do tematu wiadomości od R.Younga wiadomo ze każda śmierć ss szczególnie tych +113 będzie bolesna, mimo wszystko najlepiej byłoby przynajmniej dla mnie żeby tą osobą była Ethel Lang lub Susannah Mushatt Jones ponieważ będę miał świadomość że osoba ta wówczas i tak osiągnęła pełnię lub prawie pełnię swojego potencjału, a najbardziej boli/bolą sytuację gdy ss jest jeszcze stosunkowo młody lub nieco starszy ale jeszcze w bardzo dobrym zdrowiu i nagle umiera. Natomiast z punktu widzenia mojego przywiązania do konkretnych ss najmniej bolesna byłaby dla mnie śmierć Blanche Cobb do której jeszcze tak mocno nie przyzwyczaiłem się po prostu. Mimo wszystko najlepszym byłaby informacja że wszyscy żyją o to się módlmy Co do wypowiedzi Rudiego, zgadzam się z opinią Wenzeslausa że nie należy traktować życia ss w kategorii rywalizacji sportowej, wyobraźmy sobie teraz gdybyśmy byli na miejscu ss i gdyby jakimś cudem do nas lub do naszej rodziny przedostała się informacja że ktoś cieszy się z naszego słabego zdrowia i z tego że jest szansa że nie pobijemy rekordu ,,kogoś tam". Teraz są takie czasy że wszystko idzie w internecie znaleźć i wyczytać. Ale co do olbrzymiego wpływu jaki na nas wywarł i olbrzymiej roli jaką miał w świecie ss Jiroemon Kimura w pełni się z Tobą Rudi zgadzam. Na osłodę tego że już nie ma go z nami pozostaje teraz fascynować się polskimi akcentami w świecie ss o których jeszcze kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć

Offline

 

#15 2014-03-26 16:46:35

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Niepokojąca wiadomość od Roberta Younga

Zostaw Susannah w spokoju , lepiej żeby to była Bernice Madigan czy Emma Morano.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
バミューダ島 https://www.ehotelsreviews.com/